1. Help Center
  2. Silnik rekomendacji produktowych
  3. Wdrożenie QONizer (pełne wsparcie QuarticOn)

Wdrożenie QONizer – jak to zrobić?

Dowiedz się, z jakich etapów składa się metoda wdrożenia QONizer.

Wdrożenie metodą QONizer wymaga zaangażowania naszych działów i składa się z kilku etapów.

  1. Dział Sprzedaży

Przedstawiciel naszego Działu Sprzedaży kontaktuje się z Tobą w celu ustalenia warunków umowy i wyświetlania ramek rekomendacji. Po odesłaniu zaakceptowanej umowy, zostaje utworzone konto klienta w panelu QuarticOn. Na adres mailowy otrzymujesz skrypt główny QuarticOn, który powinieneś wpiąć, zgodnie z przekazaną instrukcją, na każdej podstronie przed znacznikiem </head>. Zostajesz także poproszony o:

Następnie przedstawiciel działu Sprzedaży przedstawia Cię Project Managerowi.

     2. Dział Project Management

Project Manager kontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia założeń dotyczących procesu wdrożenia oraz ustalenia jego szczegółów. Pełni też rolę łącznika pomiędzy klientem a działem implementacji, który fizycznie wdraża ramki rekomendacji w Twoim sklepie internetowym. Etap ten, w zależności od indywidualnych wymagań klienta – mających wpływ na pracę działu technicznego - oraz szybkości reakcji na ewentualne pytania, trwa ok. 2-3 tygodni. Po zakończeniu prac technicznych, Project Manager prezentuje Ci efekty wdrożenia i po Twojej akceptacji uruchamia ramki w trybie live. W zależności od ustaleń ze sprzedawcą, rozpoczynasz bezpłatny okres testowy (punkt 3) lub zaczynasz regularną współpracę z QuarticOn (punkt 4).

     3. Dział Sprzedaży

Bezpłatny okres testowy ma na celu pokazanie możliwości silnika rekomendacji produktowych oraz zapoznanie ze sposobem działania wdrożonych ramek. Test odbywa się zazwyczaj na 100% ruchu sklepu internetowego. Niektórzy klienci przeprowadzają w jego trakcie dodatkowy test A/B z wykorzystaniem ramek konkurecji lub wyłącznie naszych. Wyniki testów, zebrane dzięki Google Analytics, są z Tobą omawiane. Po ich pozytywnej weryfikacji następuje automatyczne przedłużenie współpracy i przekazanie do działu Customer Success.

     4. Dział Customer Success

Po przejściu na wersję płatną usługi, opiekę nad Tobą przejmuje dział Customer Success, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem współpracy zarówno od strony technicznej (zespół Helpdesk), jak i merytorycznej (zespół Customer Success). 

Poza rozwiązywaniem bieżących zapytań technicznych, możesz także liczyć na nasze wsparcie w rozwijaniu Twojego sklepu poprzez proponowanie nowych produktów i usług, jakie nieustannie dodajemy do naszego portfolio.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą QuarticOn w zakresie produktów i usług dodatkowych.