W jaki sposób skonfigurować kampanię?

Z tej instrukcji dowiesz się, w jaki sposób skonfigurować kampanię w panelu klienta.

1. Przechodzimy do zakładki Mailing (A), Szablony  (B) i wybieram stworzony wcześniej szablon mailingowy

Aby wysłać kampanię mailingową potrzebujemy kilku komponentów: odpowiedni szablon, odpowiednią grupę odbiorców i odpowiednią listę adresatów.

2. Przykładowo chcemy wysłać newsletter z bestsellerami z ostatnich 7 dni. Wchodzimy w edycję naszego szablonu i upewniamy się, że nasza ramka rekomendacji ma odpowiednią logikę czyli logikę Bestsellery, którą chcemy zaprezentować naszym użytkownikom.

3. Zanim przejdziemy do stworzenia kampanii musimy stworzyć grupę. Skontaktuj się z QuarticOn lub stwórz ją samodzielnie w oparciu o frazę kluczową. W celu stworzenia grupy klikamy w zakładkę Grupy (A), Dodaj nową grupę (B) i tworzymy nową grupę, która opiera się na obejrzeniu strony (C).

4. Jako warunek pierwszy (A) podajemy nazwę strony internetowej i klikamy Dodaj frazę (B). W okienku Liczba zdarzeń (C) wpisujemy 0. W okienku W czasie (D) podajemy maksymalną liczbę, czyli 43200 minut. Następnie uzupełniamy Nazwę grupy (E) i Długość przypisania (F) wybieramy np. 1500. Klikamy Zapisz (G).

5. Następnie przechodzimy do stworzenia kampanii. Wchodzimy w zakładkę Mailing (A) i Stwórz kampanię (B). Z listy (C) wybieramy stworzoną przez nas wcześniej grupę i klikamy Dalej

6. Wybieramy stworzony przez nas wcześniej szablon. Na tym etapie możemy ustawić odstęp czasowy od wysłania poprzedniej wiadomości (A). Przypuśćmy, że to jest pierwsza wiadomość więc to będzie odstęp czasowy od przypisania do grupy. Klikamy Dalej (B).

7. Następnie nazywamy naszą kampanię (A), ustawiamy nadawcę (B), email nadawcy (C) oraz bardzo ważne jest uzupełnienie pola Nazwa nadawcy (D) ponieważ to wyświetli się odbiorcom w skrzynkach. Klikamy Dalej (E).

8. Pojawia nam się podsumowanie. Klikamy Zakończ.

9. Utworzona kampania jest nieaktywna. Żeby ją aktywować musimy kliknąć czerwony przycisk (A). Tutaj również będą widoczne statystyki tej kampanii. Mamy również możliwość wysłania próbnego maila po kliknięciu w koło zębate (B) i przycisku Próbny email (C).

Z poniższego filmiku dowiesz się jak to wygląda w praktyce i poznasz szczegóły każdego z etapów wymienionych powyżej: