Jak przygotować szablon z ramką rekomendacji?

Z tej instrukcji dowiesz się, jak przygotować szablon z ramką rekomendacji w panelu klienta.

1. Przechodzimy do zakładki Mailing (A), Szablony  (B) i klikamy Dodaj Szablon (C). 

Przechwytywanie

2. Szablon tworzymy za pomocą kreatora. Klikamy Wybierz

Przechwytywanie2

3. Dodajemy interesujące nas elementy, między innymi ramkę rekomendacji.

4. Aby edytować ramkę rekomendacji, klikamy w jeden z kafelków. Po prawej stronie pojawi się menu, w którym możemy, między innymi, wybrać liczbę produktów, które mają się wyświetlić w ramce (A). Przechodzimy do edycji pojedynczego kafelka klikając Edytor produktu (B). Wszystkie kafelki będą wyglądały w identyczny sposób. 

5. W edytorze możemy, między innymi ustawić tytuł produktu, jego kolor, możemy zrezygnować z któregoś z elementów, możemy dodatkowo edytować przycisk Call to Action i np. zmienić jego nazwę, możemy również edytować cenę, jej rozmiar czy kolor. Gdy zakończymy edycję klikamy przycisk Wprowadź zmiany.

Wartości takie jak tytuł czy cena są wartościami dynamicznymi, będą więc one pobrane dynamicznie w momencie wygenerowania ramki rekomendacji dla konkretnego użytkownika.

6. Możemy również wybrać logikę dla całej ramki (A). Żeby wszystkie zmiany się zapisały musimy zapisać cały szablon, klikając w przycisk Zapisz szablon (B).

7. Następnie przechodzimy do zakładki Ustawienia email (A), nazywamy nasz szablon (B) i wpisujemy tytuł wiadomości jaki wyświetli się użytkownikowi (C).

8. Możemy również skorzystać z Podglądu mobilnego (A) i zobaczyć jak będzie wyglądała nasza wiadomość do użytkowników na urządzeniu mobilnym. Na końcu przechodzimy do Zapisu szablonu (B).

9. Szablon został pomyślnie zapisany i jest widoczny na liście szablonów. Możemy go edytować bądź podejrzeć. Nie będzie on zawierał ramki wygenerowanej z produktami, będzie on zawierał szablon tej ramki. 

Z poniższego filmiku dowiesz się jak to wygląda w praktyce i poznasz szczegóły każdego z etapów wymienionych powyżej: