Dzięki kreatorowi kreacji do kampanii remarketingowych i display można w prosty sposób skonfigurować kreacje w dowolnym rozmiarze, które będą statycznymi grafikami lub dynamicznymi kreacjami zawierającymi produkty rekomendowane.

Aby rozpocząć tworzenie nowych kreacji należy przejść do zakładki KREACJE > Dodaj kreację

kreacje_1

W pierwszym kroku należy wybrać rozmiar kreacji.

kreacje_2

Następnie uruchamiana jest główna część kreatora, która pozwala wizualnie dostosować kreację do oczekiwań.

kreacje_3

Kreacje posiadają warstwy:

  • Ustawienia ogólne posiada parametry takie jak nazwa kreacji, kolor tła, możliwość dodania linku przekierowania, możliwość dodawania parametrów UTM, możliwość zdefiniowania bazowego URL przekierowania dla kliknięć poza produktem, szerokość i kolor obrysu
  • Siatka produktów posiada ustawienia takie jak stopień przezroczystości po najechaniu na produkt, kolor nazwy i tła produktu oraz inne ustawienia i pozycje elementów i tekstów.

Do kreacji można dodać także personalizowane elementy takie jak:

  • grafiki (np logo marki, komunikaty graficzne)
  • teksty (komunikaty tekstowe)

Makra – istnieje możliwość dodania makr do adresu strony docelowej, ułatwiają one późniejszą analizę ruchu w zewnętrznych narzędziach:

  • QON_AD_NAME – nazwa kreacji
  • QON_AD_SIZE – rozmiar w formacie SZERxWYS
  • QON_PUBLISHER – nazwa wydawcy (publishera z zakładki placements)

Przykładowy URL z markami wygląda następująco: http://www.mojastrona.pl/?utm_source=QON_PUBLISHER&utm_content=QON_AD_NAMEQON_AD_SIZE i po rozwinięciu makr może przyjąć następującą postać: http://www.mojastrona.pl/?utm_source=wydawca.pl&utm_content=rectangle-zima300×250

Szablony kreacji pozwalają na zmianę ogólnego ułożenia i animacji produktów rekomendowanych. Kliknij w zakładkę Szablony i wybierz inną wersję aby sprawdzić jak wygląda kreacja w danym formacie.

kreacje_4

 

Kreacja statyczna

Oprócz kreacji z produktami rekomendowanymi (dynamicznymi) istnieje możliwość zdefiniowania kreacji statycznych zawierających grafiki przygotowane na potrzeby kampanii. Aby zmienić kreację z dynamicznej na statyczną wybierz spośród Szablonów kreacji wersję „Statyczna bez produktów”. Po wybraniu tego szablonu usunięta z kreacji zostanie siatka produktów, a za pomocą dodatkowych elementów z menu można dodać grafikę statyczną, która pokryje pustą kreację.

kreacja_5