Adserwer umożliwia tworzenie kampanii reklamowych, dzięki którym na innych stronach można wyświetlać personalizowane kreacje produktowe (kreacje mogą być również emitowane na stronie sklepu).

Aby stworzyć nową kampanię należy przejść do zakładki „Kampanie” i kliknąć w przycisk „Stwórz kampanię” i wybrać cel kampanii.
Optymalizacja kliknięć – cel dostępny jedynie dla kont z możliwością emisji w sieciach RTB. Głównym celem kampanii jest maksymalizacja kliknięć w kreacje za pomocą specjalnych algorytmów emisji przy jak najmniejszych wydatkach.
Dotrzyj do grupy – kampanie z tym celem wymagają wybrania grupy docelowej, do której będą emitowane.
Optymalizacja zakupów – cel dostępny jedynie dla kont z możliwością emisji w sieciach RTB. Głównym celem kampanii jest maksymalizacja zakupów w sklepie za pomocą specjalnych algorytmów emisji przy jak najmniejszych wydatkach.
Niestandardowy – kampanie z tym celem nie muszą mieć wybranej grupy docelowej, przez co świetnie się nadają do ciągłej emisji na stronie w ramach autopromocji.

nowa_kampania

Następnym krokiem będzie przejście przez kreator kampanii, poniżej opis poszczególnych kroków:
Grupy odbiorców – w tym miejscu należy wybrać do jakiej grupy będzie skierowana kampania. Jeśli zostaną zaznaczone dwie grupy, to odbiorcami kampanii będą osoby aktywne w obu grupach (kampania kierowana do części wspólnej dwóch grup).

kampania_etapy
Kreacje – na tym etapie wybiera się kreacje z biblioteki (spośród utworzonych wcześniej kreacji), które będą emitowane. Po wybraniu interesujących nas kreacji należy kliknąć w „OK”.

kreacje

W każdej chwili można dodać kolejne kreacje ponownie klikając w przycisk „Wybierz swoją kreację”:

kreacje_kampania

Należy pamiętać, iż kreacje wyświetlą się jedynie na placementach o tych samych wymiarach co kreacja. Nawet kreacja o mniejszych wymiarach niż placement nie zostanie wyświetlona.

Miejsca reklamowe – Utworzona wcześniej przestrzeń reklamowa może być w tym miejscu dodana do kampanii. Konta z dostępem do emisji kampanii w sieciach RTB mają też możliwość wyboru sieci reklamowych.

miejsca_kampania

Po kliknięciu w ‚Wybierz placementy” lub „Wybierz platformy RTB” pojawi się okno wyboru placementów / platform. Wybór zatwierdzamy poprzez kliknięcie w przycisk „Zapisz”.

placementy_tree
Budżet, Daty i pozostałe ustawienia – najbardziej rozbudowany etap podczas którego ustalamy nazwę kampanii, budżet, sposób emisji itp.

Nazwa kampanii – miejsce na wpisanie nazwy kampanii
Domyśle kraje – opcja używana przy emisji na platformach RTB. Pozwala określić kraje w których będzie emitowana kampania.
Domyślne języki – opcja używana przy emisji na platformach RTB. Pozwala określić języki przeglądarek dla których których będzie emitowana kampania.
Capping – zaznaczenie opcji ‚Aktywuj capping’ pozwala ustawić ile razy jeden użytkownik zobaczy kampanię w danym czasie. Przykładowo 5 emisji na 1 dzień.
Aktywuj emisję dla nieznanych użytkowników – tzw. fallback umożliwia emisję kampanii do wszystkich użytkowników (nawet tych, którzy nie zostali aktywowani w grupie przypisanej do kampanii). Jeśli na jednym placemencie jest emitowana więcej niż jednak kampania z opcją ‚fallback’ to można sterować częstością ich emisji przy pomocy priorytetów (im niższy numer tym wyższy priorytet kampanii).
Priorytet – Jeśli na jednym placemencie jest emitowana więcej niż jednak kampania to można sterować częstością ich emisji przy pomocy priorytetów (im niższy numer tym wyższy priorytet kampanii).
Czas trwania kampanii – kampania zawsze ma określony początek swojej emisji (może być ustawiony z wyprzedzeniem). Istnieje również opcja dodania daty zakończenia kampanii, jeśli tego nie zrobimy to kampania będzie emitowana aż do wyczerpania się budżetu.
Cel kampanii – wyświetlany tu jest wcześniej wybrany cel kampanii oraz możliwość wpisania maksymalnego kosztu za CPM w przypadku emisji w sieciach RTB.
Budżet kampanii – całkowity budżet kampanii jaki może zostać wykorzystany podczas jej emisji.

kampania_settings
Podsumowanie – ostatni etap tworzenia kampanii pozwala zapoznać się z ustawieniami kampanii i przed utworzeniem kampanii sprawdzić czy nigdzie nie popełniliśmy błędu. W widoku podsuwania możemy sprawdzić:
– nazwę kampanii
– czas trwania
– budżet
– dołączone kreacje
– cel kampanii
– wybrane grupy docelowe
– placementy przypisane do kampanii
– platformy rtb na których nastąpi emisja

podsumowanie_kampania

Aby dodać kampanię klikamy w „Zakończ”. Zanim kampania zacznie się emitować należy odczekać około 15 minut (czas wymagany na rozpropagowanie kampanii na wszystkie serwery QuarticON).