Q: Czym jest adserwer?
A: Jest to narzędzie do zarządzania emisją kreacji. Pozwala emitować kreacje dynamiczne (z produktami rekomendowanymi) na innych witrynach oraz umożliwia personalizację własnej witryny (zmiana elementów strony w zależności od zachowania użytkownika).

Q: Jak otrzymać dostęp do adserwera?
A: Prosimy skontaktować się ze swoim opiekunem z działu sprzedaży.

Q: Co to są kreacje dynamiczne?
A: Kreacja dynamiczna, zwana też personalizowaną, oprócz elementów graficznych dodanych na stałe przez klienta zawiera siatkę produktów rekomendowanych oglądającemu użytkownikowi, który odwiedził dany sklep internetowy. Dzięki proponowanym produktom efektywność takich kreacji jest wyższa (CTR oraz konwersja).

Q: Czy mogę zarządzać przestrzenią własnego sklepu poprzez adserwer Quarticon?
A: Tak, system umożliwia stworzenie i zarządzanie powierzchnią reklamową zarówno na zewnętrznych portalach jak i wewątrz własnej platformy sklepowej.

Q: Czy posiadając silnik rekomendacji proces implementacji adserwera zajmuje dużo czasu?
A: Adserwer korzysta z tych samych danych co silnik rekomendacji, więc implementacja polega jedynie na skonfigurowaniu grup docelowych, kreacji i kampanii. Sprawdź jak skonfigurować adserwer tutaj.

Q: Czy mogę tworzyć dowolne rozmiary kreacji na potrzeby kampanii na własnych przestrzeniach?
A: Tak, nasz system posiada kilkadziesiąt rozmiarów przygotowanych wg standardu IAB, ale można tworzyć także dowolne rozmiary kreacji.

Q: Czy za pomocą adserwera mogę obsłużyć cały kupowany ruch na portalach czy jedynie ruch kierowany do użytkowników mojego sklepu?
A: W ramach adserwera mamy możliwość obsłużenia zarówno użytkowników nieznanych (np za pomocą statycznych kreacji graficznych) oraz użytkowników znanych za pomocą dynamicznych kreacji z produktami rekomendowanymi.

Q: Czy wasze skrypty adserwera są kompatybilne z innymi systemami, np AdOcean, BBElements itd?
A: Oczywiście, nasze skrypty emisyjne mogą zostać umieszczone w innych systemach adserwerowych i będą poprawnie obsłużone. Posiadamy także integrację, która pozwala na śledzenie kliknięć zarówno w naszym systemie jak i systemach zewnętrznych jednocześnie.

Q: Jakie typy elementów graficznych są obsługiwane w waszym systemie?
A: Do kreacji można dodawać następujące formaty: JPG, nieruchome GIF, PNG.

Q: Czy mam możliwość podglądu statystyk z kampanii i z jakim opóźnieniem?
A: Tak, system posiada rozbudowane statystyki z kampanii, których opóźnienie sięga maksymalnie 24 godzin.

> POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ